Sağlık Bakanlığı, korona virüsle mücadele kapsamında ‘Hayat Eve Sığar’ mobil uygulamasını kullanıma sundu

0

Sağlık Bakanlığı, birçok ülkenin de korona virüsle mücadele kapsamında hayata geçirdiği, vatandaşların risk bölgelerini görebilecekleri ve sağlıklarını takip edebilecekleri “Hayat Eve Sığar” uygulamasını geliştirdi ve vatandaşların kullanımına sundu.


Korona virüs pandemisi Türkiye’yi etkisi altına almışken, tedbirler ve çalışmalar devam ediyor. Sağlık Bakanlığı yeni yaptığı çalışmayı vatandaşlara sundu. Sağlık Bakanlığı, vatandaşların bölgelerindeki risk durumuna bakabileceği ve kendi sağlıklarını takip edebileceği ‘Hayat Eve Sığar’ adlı uygulamayı hayata geçirdi. Uygulama mobil marketlerden ücretsiz indirilebiliyor, Sağlık Bakanlığının sorduğu sorularla birlikte vatandaşların sağlık durumları öğrenilebiliyor ve doktorların yönlendirmesiyle müdahale sağlanıyor.

‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasında hastane, eczane ve market, durak gibi yerlerin konumlarını da gösteriliyor. Vatandaşlar, onayları doğrultusunda ailelerini ya da yakınlarını listelerine ekleyebiliyor. Bu şekilde sevdikleri kişilerin de riskli bölgelerden uzak durmalarını sağlayabiliyor.

Türkiye Günlük Korona virüs Tablosu da uygulama üzerinden incelenebiliyor.

“Hayat Eve Sığar” uygulamasının indirilebileceği yerler şöyle:

APP STORE: https://apps.apple.com/tr/app/hayat-eve-s%C4%B1%C4%9Far/id1505756398?l=tr

GOOGLE PLAY STORE: https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.gov.saglik.hayatevesigar&gl=TR

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi