Sağlık Bakanlığı PTT aracılığı ile vatandaşa ücretsiz maske dağıtıyor!

0

İçişleri Bakanlığı, maskesiz toplu ulaşıma ve marketlere girişin yasaklanması kararını almıştı. Bugün başlatılan kampanya ile PTT vatandaşlara ücretsiz maske dağıtacak.


Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT), e-ticaret web sitesi EpttAVM üzerinden T.C. vatandaşlarına ücretsiz olarak maske dağıtacağını açıkladı. PTT yaptığı açıklamada, “T.C. Sağlık Bakanlığı ile T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın almış olduğu karara istinaden; online ortamda ePttAVM.com üzerinden vatandaşlarımıza ücretsiz olarak maske temini sağlanacaktır.” ifadelerine yer verdi.

Haftalık 5 adet maske verilecek!

EpttAVM sitesinde yer alan bilgilere göre, her vatandaşın haftalık bir paket maske alma hakkı olduğu belirtiliyor. 1 paket içerisinde ise 5 adet maske bulunuyor.

Maskeler kargo ile ücretsiz olarak gönderilecek. Ücretsiz maske hakkından 20 yaş altı ve 65 yaş üzeri yararlanamayacak.

İletişim Başkanlığı resmi Twitter hesabında yaptığı paylaşımda şu bilgilere yer verdi:

  • Cumhurbaşkanımızın talimatıyla, Sağlık Başkanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın almış olduğu karara istinaden; online ortamda maske.ePttAVM.com üzerinden vatandaşlarımıza ücretsiz olarak maske temini sağlanacak.
  • Aile üyeleriniz için maske temin etmek isterseniz, aile üyelerine ait bilgileri form üzerinden doldurarak onlara da ücretsiz maske temini sağlayabilirsiniz.
  • Ücretsiz maske temini 65 yaş üzeri ve 20 yaş altındaki vatandaşları kapsamamaktadır.
  • Vatandaşların her hafta bir paket maske (5 adet) alma hakkı bulunmaktadır.
  • Adres bilginizi doğru girdiğinizden emin olun.
  • Maskeler, PTT Kargo ile ücretsiz olarak taşınacaktır.
Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi