Reklam

Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve Dünya’nın 3 majör liginde korona etkisi!

0

UEFA Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi, Asya Elemeleri, Seri A, La Liga ve Ligue 1’de oynanacak karşılaşmalar, koronavirüs tehdidi nedeniyle seyircisiz oynanacak.


Koronavirüs tüm dünyayı tehdit eden büyük bir salgın, aynı zamanda da spor müsabakalarını olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Dünyanın en büyük futbol organizasyonu UEFA Şampiyonlar Ligi’nde, PSG- Borussia Dortmund, Bayern Munich- Chelsea, ve Barcelona-Napoli karşılaşmaları seyircisiz oynanacak.

FIFA 2022 Dünya Kupası Asya Elemeleri de FIFA’dan yapılan  açıklamada, koronavirüs nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

Reklam

Fransa’da ise Ligue 1 maçları Fransa Spor Bakanı Roxana Maracieneanu’nun yaptığı açıklamaya göre ya seyircisiz ya da en fazla 1000 taraftar kısıtlamalı şekilde oynanacak.

İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, İtalya’da Serie A başta olmak üzere tüm spor organizasyonlarını 3 Nisan’a kadar askıya alınan karara imzasını attı.

İspanya La Liga yönetimi koronavirüs’e önlem gerekçesiyle, önümüzdeki 2 hafta oynanacak karşılaşmaların seyircisiz olacağını açıkladı.

Koronavirüs F1 dahil birçok spor müsabakasını da  olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi