“Sevgili Leyla, biz 25 bin hastamızı iyileştirdik. İnşallah Emrullah Bey de iyileşecek.”

0

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İşveç’te korona virüs teşhisi konulduğu halde tedavi altına alınmayan Emrullah Gülüşken’in ambulans uçakla Türkiye’ye getirilmek üzere yola çıktığını duyurdu. Koca, hasta Emrullah Gülüşken’in kızına, “Sevgili Leyla, biz 25 bin hastamızı iyileştirdik. İnşallah Emrullah Bey de iyileşecek.” dedi.


Kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımında hastanın ambulans uçağa bindirildiği fotoğrafını paylaşan Sağlık Bakanı Koca, “Bir kız evlat, COVID-19 hastası babası için hiçbirimizin unutamayacağı bir şey yaptı. Ülkemiz harekete geçti. Ambulans uçağımız sabah İsveç’ten hastamızı aldı. Birazdan Ankara’da olacak. Sevgili Leyla, biz 25 bin hastamızı iyileştirdik. İnşallah Emrullah Bey de iyileşecek.” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

 

İsveç’in Malmö kentinde ailesiyle birlikte yaşayan Emrullah Gülüşken, yaklaşık 2 hafta önce yüksek ateş ve nefes darlığı yaşamaya başladı. Gülüşken’in durumundan endişelenen ailesi, sağlık kuruluşunu arayarak yardım çağırdı. Ancak hastaneden herhangi bir geri dönüş olmadı. İki gün önce ambulansla hastaneye kaldırılan Gülüşken’in korona virüs testi pozitif çıkmasına rağmen evine geri gönderildi.

Hastanelerin babası Emrullah Gülüşken’i tedavi altına almaması üzerine kızları Samira ve Leyla Gülüşken, Twitter üzerinden Türkiye’ye seslendi. Samira Gülüşken, “Ailemle birlikte İsveç’te yaşıyoruz. Babamın 11 gün önce ateşi yükselip nefes darlığı yaşamaya başladı, endişe edip hastaneyi aradık ama maalesef gelmediler ve bizleri geçiştirdiler. Her gün defalarca aradık ama bize dönüş sağlamadılar. Ülkemizden bize sahip çıkması adına yardım talep ediyoruz. Ne yaparız, nereye başvururuz bilmiyoruz. Lütfen sesimizi duyurmamıza yardımcı olun. Babamın durumu çok kötü, bir an önce müdahale edilmeli, lütfen” mesajını paylaştı. Leyla Gülüşken de video paylaşarak, Türkiye’ye seslenip yardım çağrısında bulundu.

Çağrıları Türkiye tarafından duyulan Gülüşken ailesine, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın talimatları üzerine ambulans uçak gönderildi.

Emrullah Gülüşken ve ailesinin tedavisi için Ankara’da bir hastanenin hazır olduğu öğrenildi.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi