Şeyma Yıldız cinayetine ilişkin iddialar artıyor

0

Şeyma Yıldız cinayetine dair gelişmeler gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Ankara’nın Çubuk ilçesinde yaşanan olayda öz kızını öldüren baba Harun Yıldız’ın karakola gidip itirafta bulunmasının ardından; cinayetin detaylarına ilişkin yeni iddialar ortaya atıldı.


Şeyma Yıldız’ın sevgilisi olduğu için babası tarafından öldürüldüğü; konuya ilişkin ilk iddialar arasındaydı. İddiaların ardından Şeyma’nın arkadaşları, Şeyma’nın hayatı boyunca hiç sevgilisi olmadığını ve cinayetin altında başka nedenler olduğunu söyledi. Şeyma’nın annesi olayla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. “Benim eşim kötü bir adam değil” diyen anne Emine Yıldız, eşinin kızını öldürdüğünü ancak katil olmadığını söyledi. Ağabey İlhami Yıldız ise cinayetle alakalı farklı bir iddiayı öne sürdü. Bir video ile konuşan ağabey, babasının kız kardeşini katletmesine ilişkin, “Kafasında kurmuş bir şeyler. Kimseye bir şey demedi” şeklinde konuştu.

Lise öğrencisi Şeyma Yıldız, baba Harun Yıldız tarafından öldürüldü. Cinayetin ardından polise teslim olan Harun  Yıldız, çıkarıldığı mahkemede tutuklandı. Babası tarafından öldürülen Şeyma Yıldız’ın cenazesi ise Çankırı’da toprağa verildi.

“Canım dediğim,canımı aldı”

Kızını kaybeden, eşi de cezaevine giren anne Emine Yıldız,  olayla ilgili yaptığı açıklamada, ‘’Benim en kıymetlim, yavrum gitti. Benim canım dediğim, canımı aldı. Benim eşim böyle bir adam değil, kötü bir adam değil, 28 senelik hayat arkadaşım, yavrularımıza da bana da kıymaz. Bize bir gün bile sesini yükseltmedi. Onun kızı çok kıymetliydi. Benim çocuğum da kocam da çok temiz insandı.” dedi. Eşinin 16 senedir panik atak hastası olduğunu söyleyen Yıldız, eşiyle ilgili, “Dışarda ilaçlarını almıyormuş. 3-4 gün olmuştu geleli, bir sıkıntısı vardı sordum, ‘Neyin var?’ diye, ‘benim derdimi bilme'” diye konuştu.

‘’Bir video izlemiş, oradaki kızı Şeyma’ya benzetmiş’’

Şeyma’nın abisi İlhami Yıldız, baba Harun Yıldız’ın hastalığı yüzünden cinayeti işlediğini iddia ederek şunları söyledi: “Babam ve Şeyma birbirlerine çok düşkündüler. Babamın 15 yıldan fazladır panik atak rahatsızlığı vardı. Geçen hafta da bir video izlemiş. Oradaki kızı Şeyma’ya benzetmiş. Kafasında kurmuş bir şeyler. Kimseye bir şey demedi. Bu olayı bilinçli olarak yapacak biri değil.”

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi