Seyşeller’de Fransız bir turist, köpekbalığı saldırısına uğradı

0

Fransız büyükelçiliğinin pazartesi günü yaptığı açıklamada, Hint Okyanusunun turistik destinasyonlarından biri olan Seyşeller’de Fransız bir turist, köpekbalığı saldırısı sonucunda ciddi şekilde yaralandı.


Çeviri: Mehmet Ali Aydoğan


20 Minutes’de yer alan habere göre, Pazar günü, Seyşeller takımadalarından ikincisi olan Praslin adası açıklarında kolundan yaralanan 45 yaşındaki kadın hastaneye kaldırıldı. Seyşeller Fransa Büyükelçisi Dominique Mas, ‘’ Yaralı kadın dün gece ameliyat oldu ve kendisinin yaşam fonksiyonları tehlikede değil.’’ açıklamasında bulundu.

Köpekbalıklarını çeken bir soğuk su havzası

Olay, turizm mevsimi boyunca pastoral plajlarıyla ünlü olan ve Afrika’nın doğu kıyısındaki 115 adadan oluşan bu takımadalarda meydana geldi. Köpekbalığı saldırıları nadir olarak gerçekleşir. Sonuncusu, Ağustos 2011’de aynı şekilde Praslin adası açıklarında gerçekleşmişti. Bir Fransız ve bir İngiliz olmak üzere iki turistin ölümüne neden olmuştu.

Yetkililer, Fransız turistin ısırıldığı alanın biraz daha soğuk olduğunu ve üreme mevsiminde soğuk suyun, köpekbalıklarını bu bölgeye çekebileceğini söyledi. Takımadalar Deniz Güvenliği İdaresi (SMSA), yüzmenin geçici olarak yasaklandığı alanı işaretledi ve köpekbalığı bulmak için araştırmalara başladı.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi