Shane Larkin, Türk olmak için işlemlere başladı!

0

Anadolu Efes’in Amerikalı oyun kurucusu Shane Larkin’in Türkiye vatandaşlığı alması için resmi açıklama geldi!


Shane Larkin’in Türkiye Milli Takımı’nda görev alabileceğini söylemesiyle birlikte, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu ve Milli Takım Koçu Ufuk Sarıca, Larkin’in forma giymesini destekleyen açıklamalarda bulunmuştu. Bu açıklamalar yapıldığından beri tüm sporseverler Larkin’in Türk Pasaportu alması için heyecanla bekliyorlardı, sonunda açıklama geldi; hem TBF hem de Larkin Türk Pasaportu alması için sürecin başladığını resmi olarak açıkladı.

Türkiye Basketbol Federasyonu Shane Larkin’in tweetini alıntılayarak, “Shane Larkin’in Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı başvuru süreci başladı. Hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Shane Larkin ise sosyal medya paylaşımında, Türkiye Milli Takımı’nda oynayacağı için onurlu olduğunu belirterek, formayı giymek için heyecanlandığını açıkladı.

Amerikalı oyuncunun Türk Pasaportu almasıyla birlikte Türkiye A Milli Basketbol Takımı’nda 3 devşirme oyuncu bulunmuş olacak.

 

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi