Reklam

Sivil Havacılık Kurumu açıkladı… Atlasjet iflas başvurusunda bulundu

0

Bir süredir iflas ettiği konuşulan ve uçuşlarını durduran Atlasjet, resmi olarak iflas başvurusunda bulundu. 


Atlasjet’in resmi olarak iflas başvurusunda bulunduğunu Sivil Havacılık Kurumu açıkladı. Yayınladığı açıklamada, “Atlasjet havayolları, operasyonlarını sürdüremediğinden iflas başvurusunda bulunmuş olup uçuşları durdurulmuştur.” belirterek Atlasjet’in resmi olarak uçuşlarının durdurulduğunu yayınladı.

26 KASIM – 21 ARALIK TARİHLERİNDE UÇUŞLARINA ARA VERMİŞTİ 

Reklam

Atlasjet, ekonomik yetersizlik nedeniyle 26 Kasım – 21 Aralık 2019 tarihlerinde uçuşlarına ara verdi. Ortaklarına gönderdiği mesajda, İstanbul Havalimanı’na geçişle birlikte artan maliyetlerle, geçmişteki ekonomik kayıplarını telafi edemeyeceğini açıklamıştı. Nakit akışındaki gerekli olan yapılandırmayı sağlamak amacıyla uçuşlarına ara verdiğini bildirmişti.

2001’DE KURULMUŞTU

Atlasglobal, 14 Mart 2001’de Türkiye’de “Tarifesiz İç Hat ve Dış Hat Uçuşlarda Yolcu ve Kargo Taşımacılığı” gerçekleştirmek üzere kurulmuştur ve ilk uçuşunu 1 Haziran 2001’de gerçekleştirmiştir. Atlasglobal iç ve dış hat tarifeli uçuşlarına 2004 yılında yolculara uçakta uluslararası kalite ve konfor standartları sunmak amacıyla başlamıştır.

Atlasjet, 2019 yılında Avrupa’nın en iyi 2. bölgesel hava yolu seçilmişti.

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi