Reklam

Sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı?

0

Cüneyt Özdemir’in youtube canlı yayınına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu merak edilen soruları yanıtladı.


Gazeteci Cüney Özdemir youtube canlı yayınına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldı. Soylu, sokağa çıkma yasağı ile ilgili “Bizim için 4 tane konuyu ayakta tutmamız önemli. Sağlık, gıda-hijyen, kamu düzeni ve sosyal izolasyonu sağlamaya çalışıyoruz. Bu 4 konu bizim için önemli. Eğer sağlayamazsak tüm tedbirleri alacağız” ifadelerini kullandı.

Gazeteci Cüneyt Özdemir’in sorularını yanıtlayan İçişleri Bakanı Soylu, günde 100 bin maske üretebilecek bir sistemin kurulduğunu ve üretime başladığını belirti.

Reklam

“Dünyada tedbir alınmamışken biz İran sınırında Sahra hastaneleri kurduk”

Süleyman Soylu, Türkiye’nin erken tedbir aldığını belirterek “Uyguladığımız bir süreç var. Bu mesele önce Çin’de başladı ve yakın komşumuz İran’a geldi. Avrupa, ABD de izlerken bu salgın bize hiç gelmeyecekler diye düşündü. Biz Sağlık Bakanımızla Elazığ’dayken Cumhurbaşkanımız Sağlık Bakanını aradı. Corona virüsle ilgili konuşunca, Sağlık Bakanımıza “Sen Ankara’ya gel. Süleyman orada kalsın” dedi. Sağlık Bakanımızdan corona virüsün araştırılmasını istedi.

Dünyada tedbir alınmamışken biz İran sınırında Sahra hastaneleri kurduk. O günden bugüne Sağlık Bakanımızın hakkını vermek isterim. Bu virüsün dışarıdan geleceğini, üzerimize çok iş düşeceğini söyledi. Ardından tüm tedbirleri almaya başladık. 4 tane süreç var; Kamu sistemi, Sağlık sistemimizin ayakta kalması, Gıda-Sağlık hizmeti, Sosyal izolasyon.” ifadelerini kullandı.

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi