Sokakta oynayan çocukları havaya ateş açarak dağıtan polise soruşturma açıldı

0

Nusaybin’de bir sitenin bahçesinde oynayan çocukları havaya ateş açarak dağıtan ve zihinsel engelli bir çocuğu yakalayıp tokat atıp bırakan polis hakkında Nusaybin Kaymakamlığı açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, “Söz konusu Polis memuru hakkında görevden el çektirme tedbiri uygulanarak soruşturma başlatılmış ve soruşturmaya devam edilmektedir.” denildi.


9 Mayıs günü sabahında evlerinin bulunduğu sitenin bahçesinde oynayan çocukları havaya ateş açarak dağıtan bir polis memuru, yakaladığı ve zihinsel engelli olduğu iddia edilen bir çocuğu tokat atıp bıraktı. Söz konusu olayın mahalle sakinleri tarafından videoya çekilip paylaşılması sonrası kamuoyunda tepkiye neden oldu.

Zihinsel engelli çocuk saatlerce titredi

Nuri Akman isimli bir Twitter hesabı üzerinden yapılan videolu paylaşımda, “Yer Nusaybin, Polis, sitede oynayan çocukların üzerine kurşun sıkarak gözaltına almaya çalışıyor. Polisten kaçmayan sarı tişörtlü çocuğun adı Bahoz ve zihinsel engelli. Bahoz’u zırhlı araca götüren polis, tokatlayıp bırakıyor. Annesi, Bahoz’un saatlerce titrediğini söylüyor.” ifadeleri yer aldı.

Polis hakkında soruşturma açıldı

Konuyla ilgili açıklama yapan Nusaybin Kaymakamlığı, ateş açan ve adının Bahoz olduğu öğrenilen çocuğa tokat atan polis memuru hakkında soruşturma açıldığını duyurdu.

Nusaybin Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklama şöyle:

“24 Nisan 2020 Pazar günü ilimizde sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanması sırasında, Nusaybin ilçemiz Fırat Mahallesinde devriye görevi ifa eden ekibimize bir grup tarafından taş atılmıştır. Ekip aracından inen görevli polis memuru taş atan grubu dağıtmak saikiyle havaya 1 el ateş ederek kalabalığı dağıtmak istemiş ancak uygun olmayan ve tasvip edilemeyecek bir şekilde çocukların bulunduğu ortamda havaya ateş açmıştır. Hukuka uygun olmayan bu tutum ve davranışları ile hiyerarşik üstlerine bu konudan bilgi verilmemesi nedenlerine bağlı olarak;
Söz konusu Polis memuru hakkında görevden el çektirme tedbiri uygulanarak soruşturma başlatılmış ve soruşturmaya devam edilmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyrulur.”

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi