Solunum cihazı üreticisi Li Xiting, korona virüs salgınından günlük 37 milyon dolar kazanıyor

0

Singapurlu iş adamı Li Xiting, korona virüsü salgını nedeniyle solunum cihazı satarak ayda 1 milyar dolar (6.9 milyar TL) kazanıyor. 2020 yılı başından beri yüzde 47’lik artışla Xiting’in serveti 13.5 milyar dolara ulaştı.


South China Morning Post’un haberine göre, Shenzen Mindray Bio-Medical Electronics’in kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olan Li Xiting’in mal varlığı, dünyanın dört bir yanına solunum cihazı satarak sene başından beri 4.3 milyar dolar arttı. Şirketin piyasa değerinin de yüzde 50 yükseldiği belirtildi. Bloomberg verilerine göre, Xiting’in günde yaklaşık 37.7 milyon dolar kazanarak, serveti, yüzde 47’lik artışla 13.5 milyar dolara ulaştı.

Korona virüs salgını nedeniyle dünyanın her yerinde tıbbi araç ve gereçlerin ihtiyacı, tıp sektörüne makine ve malzeme üreten firmaların kazançlarını arttırdı. Singapur’un en zengini olan ve solunum cihazı üreten Li Xiting’in sahibi olduğu Shenzen Mindray Bio-Medical Electronics’in sözcüsü yaptığı açıklamada, “Mart ayında ürünlerimize talep keskin biçimde yükseldi. Salgınla savaşan 100’den fazla ülkeden, tıbbi cihazlarımız için sipariş aldık. Sadece İtalya 10 bin solunum cihazı talep etti.” diye konuştu.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi