Son anket: “AK Parti yüzde 39, CHP yüzde 19, MHP yüzde 8”

0

İstanbul Ekonomi Araştırma Genel Müdürü Selçuki, yaptıkları son ankette AK Parti’nin oyunun yüzde 39, CHP’nin yüzde 19, MHP’nin ise yüzde 8 olduğunu bildirdi.


İstanbul Ekonomi Araştırma şirketinin Genel Müdürü Can Selçuki, RS FM’de ‘Atilla Güner’le Akşam Postası’ programında konuk oldu. Selçuki, 4-5 Mayıs tarihlerinde 12 kentte 1537 kişiyle yapılan anketin sonucunu açıkladı.

Ankete göre AK Parti’nin oyu yüzde 35.8’den yüzde 39’a çıktı. CHP’nin oyu ise yüzde 19,7 bandında kaldı. MHP’nin oyu ise yüzde 8 olarak belirtildi.

AK Parti ile MHP’nin ‘cumhur ittifakı’ son altı-yedi ayda yüzde 50’ye yaklaştığı yerlerde yüzde 47 olarak ölçüldü. İttifakın yedi ay öncesinde yüzde 43 bandında olduğu belirtildi.

Ankete katılanların yüzde 30,7’si “Bu pazar seçim olsa AKP’ye oy vermem” derken, aynı cevabı CHP için söyleyenlerin oranı yüzde 19,5 olarak kayda geçti.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi