Sosyal mesafe kuralına uyan rahip su tabancasıyla kutsal su sıktı

0

ABD’nin Detroit kentinde bir Katolik rahibin korona virüsü salgını nedeniyle sosyal mesafe kurallarına uyarak kilise ziyaretçilerine oyuncak su tabancasıyla “kutsal su sıktığı görüntüleri”, sosyal medyada gündem oldu.


Aziz Ambrose Kilisesi Rahibi Timothy Pelc’in kilisenin merdivenlerinde bekleyen bir arabaya su sıkarken görüldüğü fotoğrafların geçen ay ki Paskalya Bayramı’nda çekildiği ancak yeni yayılmaya başladığı belirtildi.

Paskalya ayini sırasında ziyaretçilerin arabalarından çıkmadığı ve 70 yaşındaki rahibin ziyaretçileri ve çiçek sepetlerini uzaktan kutsadığı belirtiliyor.

İngiliz Guardian gazetesine göre bu fotoğraf, sosyal medyada birçok esprili paylaşıma ilham kaynağı oldu. Fotoğrafın montajlandığı paylaşımların birinde, yüzünde maske ve siperi olan ve eldiven takan rahip Pelc, “cehennem alevleri arasında zebanilere” su püskürtüyor.

Detroit’in bağlı olduğu Michigan eyaletinde daha önce salgınla ilgili sınırlamaların derhal kaldırılması talebiyle protesto gösterileri düzenlenmiş, bazı göstericilerin otomatik silahlar taşıdığı görülmüştü.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi