Suriye’de Esad’a bağlı birlikler İdlib bölgesinde bazı kasabaları ele geçirdi

0

Suriye Gözlemevi, rejim güçlerinin son 24 saatte 6 kasabayı ele geçirdiğini açıkladı. Suriye’nin resmi haber ajansı SANA ise, Halep kırsalındaki Darat Ezza beldesi ve Başkatin köyüne, rejim güçleri tarafından düzenlenen bir operasyon sonrasında içi cephane dolu büyük bir deponun da imha edildiğini duyurdu.


Halep’e füzeli saldırı

Halep kentinin Cemiyet el-Zehra mahallesinde 4 katlı bir binanın da füzeyle vurulduğu öğrenildi. Halep ili Meclis Konsey Başkanı Dr. Maad Medelci, füzeyle vurularak bir kısmının yıkıldığı binanın enkazı altından 3 kişinin canlı olarak çıkarıldığını ve içeride halen iki kişinin bulunduğunu söyledi. Medelci, saldırısı sonucunda ölen kimsenin bulunmadığını da ifade etti.

Esad güçleri karşılık verdi

SANA, Esad güçlerinin, “Dün gece teröristlerin Halep’teki güvenli semtlere yönelik ihlal ve saldırılarına karşılık olarak geniş kapsamlı bir şekilde Halep’in batısındaki Kfar Hamra, Mansura, Raşidin, Han el Asel ve Kfarnaha’nın çevresindeki terörist grupların barınak, korunma merkez ve yuvalarını hedef aldığını” açıkladı.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi