Tahliye edilen Osman Kavala hakkında gözaltı kararına tepkiler yükseliyor

0

Gezi davasında mahkemenin tahliyesine karar verdiği Osman Kavala hakkında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, 15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında gözaltı kararı verildi.


Bugün görülen Gezi Parkı olaylarına ilişkin 16 sanıklı davada tek tutuklu olan Osman Kavala’ya tahliye, tüm sanıklara beraat verilmişti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı da beraat kararına itiraz etmişti.

Akşam saatlerinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Gezi Parkı davasından dışında yürütülen 15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında Kavala hakkında gözaltı kararı verdi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın açıklaması

 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Osman Kavala hakkında yeniden gözaltına alınmasına tepkiler geldi.

Bu noktadan sonra artık hukuk mukuk hikaye

Gazeteci Cüneyt Özdemir, sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı mesajında, “Bu Osman Kavala en etti acaba bunlara… Bu kin neyin kini, bu hınç neyin hıncı! Bütün aklı, mantığı, vicdanı, hukuku rafa kaldırtacak kadar her şeyi göze aldıran bu öfke neyin öfkesi? Bu noktadan sonra artık hukuk mukuk hikaye. Bu başka bir şey artık, başka bir noktaya geldik.” dedi.

 

Hukuk bunların elinde bir oyuncak

Avukat Ali Aktaş, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Osman Kavala için 15 Temmuz Darbe Girişimi ile alakalı bir soruşturmadan dolayı gözaltı kararı verilmiş. 15 Temmuz’un üzerinden 3.5 yıl geçti. Akıllarına yeni geldi demek ki. Hukuk bunların elinde bir oyuncak, helvadan bir puttur; acıkınca yerler ihtiyaç duyunca taparlar.” ifadelerine yer verdi.

 

CHP Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem ise, sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı mesajında, “Osman Kavala hakkında 15 Temmuz ile ilgili bir soruşturma kapsamında gözaltı kararı verilmiş. Gezi davasından beraat eden Kavala, başka bir soruşturma kapsamında gözaltına maruz kalacak… Yazık, gerçekten içler acısı bir durumdayız…” dedi.

 

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi