TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu: “2020-2021 sezonuna Eylül ayının ilk haftalarında başlamayı planlıyoruz.”

0

Türkiye Basketbol Federasyon (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, korona virüs nedeniyle iptal edilen 2019-2020 Basketbol sezonu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Türkoğlu, “Hedefimiz 1.5 aylık süreci kurtarmak değil önümüzdeki 1 2 yıl için doğru adımlar atıp daha sağlıklı bir ortam yaratmak.” ifadelerini kullandı.


NTV canlı yayınında değerlendirmelerde bulunan TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Şu ana kadar birçok kulübün aldığımız karara geri dönüşü iyi yönde oldu. Şeffaf bir şekilde federasyonu yönetmeye çalışan bir ekibiz. Birkaç kulübümüzün farklı düşüncede olması hepimizin saygıyla karşıladığı bir düşüncedir. Ama genel olarak baktığımız zaman bizim açımızdan en sağlıklı karar buydu.

Liglerin sıralaması önümüzdeki günlerde açıklanacak. Şu an ekiplerimiz bununla ilgili çalışmalar yapılıyor. Avrupa’da bizi temsil edecek kulüplerin belirlenmesi açısından bu önümüzdeki günlerde çalışılıp kulüplerimizle paylaşılacak.

Önümüzdeki yıl zorlu bir fikstür bekliyor. Bu süreci noktalamamızın nedenlerinden biri de bu. Haziran’da oynamamız gereken olimpiyatlara katılım maçlarımız vardı. O maçlar 2021 Haziran ayına ertelendi.  Önümüzdeki yıl ligleri 30-31 Mayıs gibi bitirmemiz gerekiyor. Eylül ayının ilk haftalarında 2020-2021 sezonunun başlatılması için çalışmalara başladık.

 

 

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi