Reklam

TCDD seferlerini durdurdu

0

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları(TCDD), yayımladığı açıklamayla Yüksek Hızlı, Anahat ve Bölgesel Trenleri 28 Mart itibariyle geçici olarak durduracağını duyurdu. Marmaray ve Başkentray ise seferlerine devam edecek.


TCDD, korona virüs tedbirleri çerçevesinde şehirlerarası yolculukların kısıtlanmasının ardından 28 Mart tarihinden itibaren Yüksek Hızlı, Anahat ve Bölgesel Trenleri geçici olarak durduracağını duyurdu.

İsteyen yolcuların biletlerini kesintisiz iade edebileceğini belirten demiryolları, Ankara’da Başkentray ve İstanbul’da Marmaray seferlerinin devam edeceğini duyurdu.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’ndan yapılan açıklamanın tam metni ise şu şekilde:

“Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında şehirlerarası yolculukların kısıtlanması nedeniyle Yüksek Hızlı, Anahat ve Bölgesel Trenler 28 Mart 2020 tarihinden itibaren geçici olarak işletilmeyecek.

Reklam

“İsteyen yolcular biletlerini kesintisiz iade edebilecek”

İşletilmeyecek trenlere bileti olan yolcular istedikleri takdirde biletlerini kesintisiz olarak iade ederek bilet ücretini geri alabilecekler.

Abonman kartlarda ise kullanılmayan kısımlara ait ücret iade edilecek.

“Ankara’da Başkentray ve İstanbul’da Marmaray seferleri devam edecek”

İstanbul’da Marmaray ve Ankara’da Başkentray seferleri devam edecek. Bu trenlerde de sosyal mesafenin korunması amacıyla bazı koltukların kullanılması engellenecek.

Koronavirüs salgınının önüne geçilmesinde en önemli unsurun kişisel hijyen ve sosyal izolasyon olduğu gerçeğinden hareketle “ Evde Kal Türkiye” çağrısına uyulmasını bir kez daha hatırlatırız.”

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi