Reklam

Temel Karamollaoğlu: “Biz ne solcuyuz, ne sağcıyız, biz hak yolcuyuz”

0

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, TV5 kanalında Mehmet Ali Kayacı’nın moderatörlüğünde Sivas canlı yayınında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Karamollaoğlu’nun “Biz ne solcuyuz, ne sağcıyız, biz hak yolcuyuz” sözleri dikkat çekti.


Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, TV5 kanalında Mehmet Ali Kayacı’nın moderatörlüğünde Sivas canlı yayınında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Karamollaoğlu liyakat, fikir özgürlüğü, inanç özgürlüğünün altını çizerek şunları söyledi: “Biz ne solcuyuz, ne sağcıyız, biz hak yolcuyuz. Bizim ifadelerim çok açık ve net. Biz, adaletin bir ülkede tecelli etmesine inanıyoruz. Biz, ülkede tayinler yapılırken liyakata önem verilmesine inanıyoruz. Biz, bir ülkede fikir, düşünce, inanç hürriyetinin kamil manada yer etmesi gerektiğine inanıyoruz.

Biz, bir ülkede şeffaflığa inanıyoruz. Yolsuzluk, israf, rüşvet kesinlikle kökü kazılması icap eden, tasvip edilmesi mümkün olmayan ahlak bozukluklarıdır diye görüyoruz. Biz, bunların üzerinde duruyoruz.

Reklam

Bizim için ahlaki ve manevi değerler önem taşır. Ama ahlakı da sadece edep ve haya duygularının içine sıkıştırmadan daha geniş manada, adaleti de liyakati de, dürüstlüğü de bunun içine alarak ifade ediyoruz.  Ahlaki ve manevi değerler ihya edilmeden olmaz. Ve bunun sağlanabilmesi için Türkiye’de mutlaka siyasette bir diyalog ortamının oluşmasına ihtiyaç var. Diyalog ortamı nasıl olur? Ötekileştirilmezse olur.

Eğer siyasiler, kendi gibi düşünmeyenleri: “hain” diye itham ederek söz başlarlarsa, orada huzur olmaz. Böyle söze başlayanlar da kendi fikirlerini savunmakta aciz olanlardır genelde.

Onun için biz, ülkemizde huzur olacaksa bu dediğim hususların, başta adalet olmak üzere mutlaka sağlanmasına ihtiyaç var.”

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi