TFF Başkanı Nihat Özdemir: “12 Haziran’da başlayabileceğimizi düşünüyoruz.”

0

Türkiye Futbol Federasyonu Nihat Özdemir Milliyet’ten Şansal Büyüka’ya açıklamalarda bulundu. Liglerin ne zaman oynanacağına dair açıklamalarda bulunan Özdemir, “Sağlık Bakanlığı ile konuşuyoruz, Bilim Kurulu ile konuşuyoruz. Sürekli temas halindeyiz. 12 Haziran’da başlayabileceğimizi düşünüyoruz.”


Tüm dünyayı etkileyen korona virüs salgını, spor dünyasını da durma noktasına getirmişti. TFF Başkanı Nihat Özdemir müsabakaların ne zaman başlayacağına dair açıklamalarda bulundu. Özdemir, “Elimizde tam 10 alternatifli plan var. Her senaryoya hazırız. Onlardan birini söyleyeyim; 15 Temmuz’da başlasak, bu ligi Ağustos sonuna kadar gene bitiririz.” dedi.

Nihat Özdemir’in açıklamalarının tamamı şu şekilde:

“Sağlık Bakanlığı ile konuşuyoruz, Bilim Kurulu ile konuşuyoruz. Sürekli temas halindeyiz. 12 Haziran’da başlayabileceğimizi düşünüyoruz. Elimizde tam 10 alternatifli plan var. Her senaryoya hazırız. Onlardan birini söyleyeyim; 15 Temmuz’da başlasak, bu ligi ağustos sonuna kadar gene bitiririz. Hepsinin planı gerçekçi biçimde yapıldı. Futbol Federasyonunun Türkiye’nin birbirinden önemli profesörlerinden oluşan Sağlık Kurulu var. Başında ünlü Profesör Ömer Taşer bulunuyor. Çok ciddi bir rapor hazırladılar. Kulüp binasından, antrenman tesisinden, antrenmana gidiş gelişten, soyunma odasından, maçlara gelene kadar neler yapılması gerektiğini, hangi önlemlerin alınmasına ihtiyaç duyulduğunu teker teker yazdılar. Pazartesi ya da salı günü bu raporu kulüplere göndereceğiz. Ona göre hazırlansınlar.

Kalan sekiz haftayı eskiden olduğu gibi oynayacağız. Cuma-cumartesi-pazar-pazartesi… Eğer geç başlamak zorunda kalırsak, bir haftada, iki haftalık fikstürü uygulayabiliriz. Yani Pazartesi  Salı Çarşamba ilk maçlar, Cuma-Cumartesi-Pazar ikinci maçlar… Ama buna gerek kalacağını sanmıyorum.”

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi