TFF Başkanı Nihat Özdemir gündeme dair açıklamalarda bulundu

0

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, CNN Türk canlı yayınına katılarak gündeme  dair açıklamalarda bulundu. Özdemir, ” Her şey iyi giderse belki Temmuz’da seyircili oynanabilir.” dedi.


TFF Başkanı Nihat Özdemir’in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

  • “Ligler şimdilik 12 Haziran’da başlayacak. Alternatiflere göre Temmuz ortasında bile başlayabiliriz, zaman sıkıntımız yok. Bu şekilde 10 tane senaryomuz hazır.
  • Burada korona virüsün durumuna bakacağız. Türkiye’de çok iyi gidiyor. Dünyada bu işi başaran en iyi ülke Türkiye.. 12 Haziran için daha önümüzde bir ay var. Her şey iyi giderse belki Temmuz ayında maçları seyircili de oynayabiliriz.
  • Bizim hedefimiz sağlık şartları içerisinde bu ligleri oynatmak. Biz arkadaşlarımızla inanarak doğru kararı veririz. Kimsenin açıklamasıyla, sosyal medyadan açıklamalarla TFF’nin kararı değişmez.
  • Küme düşmek üzere olan takımlar lig bitirilsin diyor. Verdikleri röportajlar kimsenin gözünden kaçmıyor ve komik duruma düşüyorlar. Avrupa’daki ligler bizim gibi seyircisiz başlıyor. Zaten UEFA’da bunu istiyor.
  • Belçika, Hollanda ve Fransa ligi tescil etti. Fransa bu kararı verirken federasyon aynı görüşte olmamasına rağmen başbakan ortaya çıkarak liglerin iptal edildiğini söyledi. Ancak o sırada zaten PSG ligde zirvedeydi ve arada ciddi bir puan farkı vardı. Sonrasında Hollanda ve Belçika bu kararı verdi.
  • Liglerin oynanmama ihtimalini hiç düşünmek istemiyorum. Biz hiçbir alternatif düşünemiyoruz. Diğer şartları hiç gündeme getirmedik, konuşmadık. Zaten gündeme getirdiğimizde kamuoyunda başka yerlere çekilebilir. Bunu istemeyiz. Biz yalnızca hep birlikte bunu nasıl tamamlarız diye düşünüyoruz.
  • Bundesliga bugün başlıyor, bizim için büyük ölçü. Hazırlanırken sık sık test yaparak yollarına devam edecekler. Pozitif çıkanları ayıracağız, diğerlerine test yaparak devam edeceğiz. Bundesliga’da 14 oyuncu kalsa bile lige devam kararı aldılar. Bizim de hedefimiz bu.”
Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi