TFF Sağlık Kurulu “Futbola Dönüş Öneri Protokolü” hazırladı

0

TFF Sağlık Kurulu tarafından yeni tip Korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle ertelenen liglerin tamamlanması ihtimaline yönelik, “Futbola Dönüş Öneri Protokolü” hazırlandı.


Korona virüs salgını ile ilgili alınması gereken tedbirlerin ve genel prensiplerin detaylı bir şekilde anlatıldığı “Futbola Dönüş Öneri Protokolü”, Hazırlık Dönemi, Müsabaka Dönemi ve Pozitif Test Senaryosu olmak üzere çeşitli ana bölümlerden oluşuyor.

TFF’nin yayınladığı açıklama ise şöyle, “Liglerin oynanması sürecindeki tüm fazlara ilişkin çalışmalar tamamlanırken protokolün, “Genel Prensipler”, “Hazırlık Dönemi – Bireysel ve Grup Antrenmanları Evresi” ile “Pozitif Test Senaryoları”nı içeren ilk kısmı yayınlandı.

Sağlık Kurulu; Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu, Dünya Sağlık Örgütü, FIFA ve UEFA Sağlık Kurullarının uygulamalarıyla birlikte süreçler geliştikçe protokolü kamuoyu ve kulüplerle bölümler halinde paylaşmaya devam edecek.”

Futbola Dönüş Öneri Protokolü’ne buradan ulaşabilirsiniz.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi