Reklam

TFF, tepkilerin ardından seyircisiz kararı hakkında ayrıntılı açıklama yayınladı

0

Türkiye Futbol Federasyonu(TFF), futbolcular, antrenörler, spor kulübü başkanları ve spor yorumcularından gelen tepkiler üzerine karşılaşmaların seyircisiz oynanması kararı hakkında resmi internet sitesinden detaylı açıklamalarda bulundu. 


Süper Lig’in 26. haftasında oynanan müsabakaların ardından yapılan açıklamalar, TFF’yi karşılaşmaları hala ertelememesi hususunda yoğun eleştiri içeriyordu. Federasyon da bu duruma sessiz kalmadı. TFF yaptığı açıklamada, seyircisiz oynatma kararını Bakanlıklar ve Bilim Kurulu tavsiyesiyle aldığını, karara saygı duyulması gerektiğini ifade etti.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun yaptığı açıklamanın tam hali;

“Süper Lig’in 26. haftasında oynanan müsabakaların ardından yapılan açıklama, değerlendirme, yorum ve köşe yazılarında maçların oynatılması konusunda Türkiye Futbol Federasyonu hedef alınmış ve Süper Lig’de 26. haftadan başlamak kaydıyla Nisan sonuna kadar tüm müsabakaların seyircisiz oynanması yönündeki kararın nasıl alındığı ve yürürlüğe girdiği ile ilgili süreç özellikle görmezden gelinmiştir.

Bilindiği üzere 12 Mart 2020 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınacak tedbirlere ilişkin toplantı yapılmış, toplantıya Bilim Kurulu’nun yanı sıra tüm Bakanlarımız da katılmıştır.

Reklam

Toplantı sonunda Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Sayın İbrahim Kalın, korona virüs tedbirleri kapsamında 16 Mart itibarıyla ilk, orta ve liselerin bir hafta, üniversitelerin de üç hafta süreyle tatil edileceğini ve spor müsabakalarının da Nisan sonuna kadar seyircisiz oynanmasına karar verildiğini açıklamıştır.

Bu gelişmelerden de net bir şekilde anlaşılacağı üzere spor organizasyonlarının sürdürülmesi yönündeki karar, Bilim Kurulu ve Bakanlıkların üst düzey temsilcilerinin tavsiyesi ile alınmıştır.

Yaşanan süreç herkes tarafından bilinirken, bu kararla ilgili olarak tamamen Futbol Federasyonu üzerine odaklanılmış olmasının nedeni tarafımızca anlaşılamamıştır.

Devletimizin; ülkemiz ve tüm insanlarımızın başta sağlık olmak üzere bütün menfaatlerini gözeten bu kararına saygı duyulması gerekirken, kısaca mesele Türkiye iken sporun ruhuna uymayan ve pozisyonlara göre hareket tarzı taşıyan kimi açıklamaların da kabul edilmesi mümkün değildir.

Kamuoyuna saygılarımızla.

Türkiye Futbol Federasyonu “

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi