THY’den 19 Mayıs’ta Samsun’a tarihi uçuş

0

Türk Hava Yolları (THY), 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel, TK1919 sefer sayısı ile tarihi bir uçuş gerçekleştirecek.


THY Basın Müşavirliği’nden yapılan açıklamada, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlattığı tarihten 101 yıl sonra, 19 Mayıs 2020’de İstanbul’dan Samsun’a düzenlenecek uçuşun, TK1919 sefer sayısı ile gerçekleşeceği belirtildi.

Açıklamada, THY’nin bu tarihi yolculuğuna evlerinde kalarak katılmak isteyen kişilerin ‘www.tarihiyolculuk.com’ adresi üzerinden hatıra biletlerini oluşturabileceği aktarıldı.

THY’nin yaptığı açıklamada, “19 Mayıs’ta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlattığı yere, Samsun’a uçuyoruz. Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu olarak, tüm vatandaşlarımızı bu özel uçuşa davet ediyoruz. Siz de bu tarihi uçuşumuza katılarak hatıra biletinizi alın, dünyanın en yüksek katılımlı uçuşuna hep birlikte imza atalım!” ifadeleri yer aldı.

Oluşturulan hatıra biletler bugünden itibaren “#TarihiYolculuk ve #TK1919” etiketleriyle sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılabilecek.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi