Reklam

THY’den koronavirüs açıklaması

0

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı İstanbul Havalimanı’nda koronavirüs hakkında açıklamalarda bulundu. Aycı, Tahran’dan İstanbul’a gelirken Ankara’ya acil iniş yapan uçak hakkında, “Riskler görüldüğü belirtildi. Biz de Bakanlığımıza söyledik. Ankara’nın daha isabetli olacağı kararı oluşunca İstanbul’a inecek uçağımızı oraya indirdik.” diye konuştu.


Koronavirüs nedeniyle hassasiyetle taşımaların gerçekleştirildiğini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Aycı, ilgili bakanlıklarla temas halinde olduğunu belirterek Dünya Sağlık Örgütü ve sektörel kuruluşların uyarılarını dikkatle takip ettiğini söyledi.

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın açıklamasından satır başları şöyle:

Reklam

– Hassasiyetle taşımaların yapılmasını sağlamak açısından ilgili bakanlıklarımız ve bakanlarımızla devamlı temas halindeyiz. Sivil havacılıkla irtibat halindeyiz. Dünya sağlık örgütü ve sektörel kuruluşlarımızın önlemlerini ve uyarılarını dikkatle takip ediyoruz.

– Seul’dan uçak seferlerimizi azalttık. Nahçivan’dan ise durdurduk. Risk devam ederken bazı yerlerden uçuşları durduruyoruz. Bu zamana kadar seferlerimiz durudurulmuştur. Önümüzdeki dönemde yine 12 risk ülkesi var. Onlara dikkat edeceğiz. Maske ve benzeri tedarikleri alıyoruz. Mürettebat ve istasyonlarımıza, yöneticilerimize eğitimler verildi.

– Riskin yönetilmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu tip ülkelerle ilgili Suudi Arabistan Umre uçuşlarını durdurdu. Yolcu girişlerini de 22 ülkeyi kapsayacak şekilde durdurduk. Uçuşlarımızı sağladık. Türk vatandaşlarımızı alarak geri dönmeye devam edecek. Ama umre uçuşları kapatıldı. İstanbul Havalimanı’ndan bu 22 ülkeye yönelik çalışmalarımızı yapıyoruz. Gelenleri Suudi Arabistan’a göndermiyoruz. Hızla uyum gösteriyoruz.

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi