TSK saldırılara karşılık vermeye hazır

0

İdlib’de Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı gözlem noktalarına yapılacak saldırılara karşı en sert şekilde karşılık verileceğini söyleyen askeri kaynaklar 8 ve 9 numaralı gözlem noktalarının sonra 7 numaralı gözlem noktasının da rejimin kontrol bölgesinde kaldığını söylediler.


Hürriyet’ten Eray Görgülü’nün haberine göre, askeri kaynaklar, Türk askerinin bölgede çatışmalarının durdurulması ve ateşkesin sağlanması için önlem almaya devam edeceklerini belirttiler. Kaynaklar, “Türkiye, gözlem noktalarına yapılacak saldırılara en sert şekilde karşılık verecek. Türk askeri, bölgede çatışmaların durdurulması ve ateşkesin sağlanması noktasında önlemlerini alıyor ve almaya da devam edecek. Gözlem noktalarındaki personel zaman zaman rotasyona tabi tutuluyor ancak bugüne kadar noktaların tahliyesi anlamında hiçbir işlem yapılmadı. Rusya ile Türkiye’nin sahadaki koordinasyonu ile ilgili bir sorun bulunmuyor.” ifadelerini kullandılar.

Sahada üstlerine düşen görevleri yerine getirdiklerini belirten askeri kaynaklar, Türk-Rus devriyelerine ara verilmesinin söz konusu olmadığını sadece hava şartlarından dolayı zaman zaman devriyeler ertelenebiliyor olduğunu aktardılar.

Haberde, Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Plan Koordinasyon Analiz Şube Müdürü Albay Olcay Deniz’in açıklamalarına da yer verildi. Deniz, “Barış Pınarı Harekât alanında unsurlarımıza yapılan 500’den fazla saldırıya misliyle karşılık verildi” dedi.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi