Reklam

Türkiye yeni partilere sıcak bakmıyor

0

“Sizce Türkiye’de yeni bir partiye/yaklaşıma ihtiyaç var mı?” sorusu soruldu, yüzde 54,1 ihtiyaç olmadığı yönünde yanıt verdi.


Ada Araştırma’nın 30 büyükşehirde, 1366 kişiyle gerçekleştirdiği gündem araştırmasında katılımcılara Sizce Türkiye’de yeni bir partiye/yaklaşıma ihtiyaç var mı?” sorusu soruldu. Katılımcıların yüzde 54,1’i Türkiye’de yeni bir partiye/yaklaşıma ihtiyaç olmadığını söyledi. Katılımcıların yüzde 35,5’i ise Türkiye’de yeni bir partiye/yaklaşıma ihtiyaç olduğunu söyledi. Katılımcıların yüzde 10,4’ü ise “fikrim yok” yanıtını verdi.

Reklam

Araştırmaya göre, üniversite ve üstü eğitim seviyesindekilerin yüzde 48,4’ü Türkiye’de yeni bir partiye/yaklaşıma ihtiyaç olduğu görüşünde.

24 Haziran Genel Seçimi’nde AK Parti’ye oy verenlerin yüzde 69,2’si Türkiye’de yeni bir partiye/yaklaşıma ihtiyaç olmadığını düşünürken, CHP’ye oy verenlerin yüzde 48,5’i ihtiyaç olduğunu düşünüyor.

+65 yaş grubundaki katılımcıların yüzde 50’si Türkiye’de yeni bir partiye/yaklaşıma ihtiyaç olmadığını düşünürken, 18-24 yaş grubu yüzde 45,6 ile yeni bir partiye/yaklaşıma ihtiyaç olduğunu söylüyor.

 

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi