Türkiye’den Somali’ye ramazan ve korona virüs yardımı

0

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye’nin Somali’ye tanı kiti, tulum, maske ve tıbbi cihaz göndereceğini söyleyerek, yardımları taşıyacak kargo uçağının bu gece Somali’ye gideceğini duyurdu.


Kişisek sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımında Kalın, “Somali’deki kıtlık nedeniyle on binlerce insanın öldüğü 2011 yılında yine bir Ramazan günü bu dost ve kardeş ülkeye ilk ziyaretini gerçekleştiren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Somalili kardeşlerimizin umudu oldu ve dünyanın dikkatini buradaki insani drama çekti.” ifadelerini kulandı.

Kalın, ayrıca, “Somali’nin çehresi değişti. İnsan onuru korundu. Ve şimdi yine Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla tanı kiti, tulum, maske ve tıbbi cihaz içeren kargo uçağı bu gece Somali’ye gidiyor. Salgınla mücadelede Türkiye kardeşlerinin yanındadır. İnsanlık ölmesin ki insanlar ölmesin.” dedi.

 

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi