Ücretsiz maske başvuruları e-Devlet üzerinden alınacak

0

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla 20-65 yaş arası vatandaşlara dağıtılacak ücretsiz maskeler için başvurular e-Devlet’ten online olarak başladı. 20 yaş altı vatandaşlar ile 65 yaş üstü vatandaşlar ise sokağa çıkma kısıtlaması bulunduğundan dolayı, ücretsiz maske hizmetinden yararlanamamaktadır.


Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Valiliklerimiz e-devlet ve PTT aracılığıyla talep eden tüm vatandaşlarımıza ücretsiz maske dağıtımına başladı, parayla maske satışı yasaktır.” dedi.

İlk etapta PTT’nin online alışveriş sistemi üzerinden ücretsiz maske temini yapılabileceği açıklanmıştı ancak PTT’nin servisi karşılayamaması sonrasında başvuru yönteminde değişikliğe gidildi. PTT’nin internet sitesi üzerinden yapılan duyuruda, maske başvurularının e-Devlet sistemi üzerinden yapılacağı bildirildi. Bu gelişmenin ardından e-Devlet ücretsiz maske başvuruları hız kazandı.

Online başvuru sayfasında vatandaşların “Kişisel Bilgiler”,  “Aile Bilgileri” ve “İletişim Bilgileri” alanlarını ücretsiz maske hizmetinden yararlanmak için eksiksiz doldurmaları gerekmektedir.

Vatandaşlar bu hizmeti kullanarak kendileri ve aile bireyleri için ücretsiz maske talebinde bulunabilir. Ücretsiz maske talebi 20-65 yaş aralığını kapsamaktadır ve  vatandaşlar haftada bir paket (5 maske) talep edebilmektedirler.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi