UEFA: “İdeal koşulların oluşması halinde en doğru senaryo; müsabakaların tamamlanması.”

0

UEFA internet sitesinden yaptığı açıklamayla kulüplere yapacağı yardımları, alınan kararları ve liglerin gidişatına dair bilgilendirmede bulundu.


UEFA korona virüs salgını nedeniyle askıya alınan üye ülkeler hakkında kararlarını yayımladı. İdeal koşulların oluşması halinde, yerel müsabakaların tamamlanması ve kulüplerin UEFA turnuvalarına daha sağlıklı koşullarda katılmalarını sağlamayı hedefleyen UEFA, turnuvalara katılma prosedürlerinin nesnel ve şeffaf olmasını vurguladı. Federasyonların, liglerin sıralamaları ve koşulları göz önünde bulundurarak nihai karar alma yetkisine sahip olması gerektiğini söyledi. UEFA ayrıca, 55 üye ülkenin 676 kulübüne toplam 70 milyon euro yardımda bulunacağını açıkladı.

UEFA, yayınladı alternatif fikstürlerde ise liglerin ve turnuvaların paralel olarak yürütülmesini ve Ağustos’ta UEFA maçları başlamadan önce yerel liglerin tamamlanması hususuna dikkat çekti.

UEFA ayrıca 2021’de oynansa bile EURO 2020’nin adının değişmeyeceğini duyurdu.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi