UEFA, liglerin tamamlanmasını umuyor

0

UEFA, Avrupa Kulüpler Birliği ve Avrupa Ligleri, federasyonlar, lig yönetimleri ve kulüplere UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, Juventus ve Avrupa Kulüpler Birliği Başkanı Andrea Agnelli ve Avrupa Ligleri Temsilcisi Lars-Christer Olsson imzalı bir yazı gönderdi.


Korona virüs salgınından dolayı Avrupa’da liglerin ertelenmesinin ardından gözler UEFA’ya çevrilmiş durumda. UEFA bu salgını nasıl yönetecek, ligler tescil edilecek mi veya ne zaman devam edecek gibi sorular futbol dünyasında dolaşıyordu.

Bu akşam Gazeteci Ersin Düzen’in sosyal medya hesabından aktardığı bilgilere göre UEFA, Avrupa Kulüpler Birliği ve Avrupa Ligleri, federasyonlar, lig yönetimleri ve kulüplere UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, Juventus ve Avrupa Kulüpler Birliği Başkanı Andrea Agnelli ve Avrupa Ligleri Temsilcisi Lars-Christer Olsson imzalı bir yazı gönderdi.

UEFA’nın gönderdiği yazıda vurguladığı noktalar ise şunlar;

-Liglerin iptali son alınacak karardır.

-Sağlıklı ortam oluşursa, ligler ve Avrupa Kupaları’nı Temmuz veya Ağustos ayında oynatılması planlanıyor.

-Ligler tamamlanmadan tescil etmek doğru değil.

-Ligleri iptal eden ülkelerin, bir sonraki sezonda Avrupa Kupaları’na katılmaları şüphelidir.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi