Ultraslan’dan futbolculara maaş indirimi çağrısı

0

Galatasaray Spor Kulübü’nün bağımsız taraftar oluşumu Ultraslan, “Analarınızın ak sütü gibi helal olan maaşlarınızdan bazı feragatlarda bulunacağınızdan, gerekli hassasiyeti göstereceğinizden şüphemiz yok.” diyerek futbolculara maaşlarında indirime gidilmesi için çağrıda bulundu.


Korona virüs tedbirleri kapsamında neredeyse dünyanın tüm ligleri ertelendi, bu nedenle bazı takımlardaki futbolcular kulüplerin mali yapısını bozmamak adına maaşlarında indirime gitti. Süper Lig’de şampiyonluk mücadelesi veren Galatasaray’ın bağımsız taraftar oluşumu Ultraslan da oyunculara çağrıda bulundu.

Ultraslan, bulunduğu çağrıya “Kaptanımız Selçuk İnan’a…” ifadeleriyle başlarken, liglerin askıya alınması sebebiyle oyuncular maaşlarında feragat etmeye davet etti.

Ultraslan’ın yayınladığı açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Kaptanımız Selçuk İnan’a…

Bütün dünyayı etkisi altına alan bir salgınla amansız mücadele içindeyiz.

Tüm dünyada olduğu gibi sporcu sağlığı açısından liglerin tatil edilmesi bizim için, sporcularımız ve aileleri için çok önemliydi.

Bu salgının, liglerin askıya alınmasının ve neredeyse hayatı durma noktasına getirmesiyle birlikte bazı ekonomik zorlukları da yanında getirdiği bir gerçektir.

Başkanımız Sn. Mustafa Cengiz ve Yönetim Kurulumuz futbolcularımıza ve çalışan emekçilerimize karşı gerekeni her zaman hassasiyetle yapmıştır.

İçinde bulunduğumuz durumda değerli futbolcularımıza da önemli bir görev düşmektedir.

Liglerin tatil olmasıyla beraber tüm Avrupa’da örneklerine şahit olduğumuz gibi, analarınızın ak sütü kadar helal olan maaşları konusunda bazı feragatlarda bulunacağından, futbolcularımızın gerekli hassasiyeti göstereceğinden şüphemiz yok.

Şimdi bir kez daha tek yürek olma zamanı.”

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi