Uzayda en uzun kalan kadın astronottan duygu dolu paylaşım

0

Uzayda en uzun süre kalan kadın unvanıyla tanılan Amerikalı astronot Christina Koch, uzaydan döndükten sonra köpeğiyle kavuştuğu anları paylaştı.


Soyuz mekiği ile 14 Mart 2019’da Uluslararası Uzay İstasyonu’na giderek Keşif 59, 60, 61 seferlerine katılan ve 328 gün uzayda kalarak dünyanın uzayda en uzun süre kalan kadını olarak tanınan Amerikalı astronat Christina Koch, uzaydan döndükten sonra köpeğiyle kavuştuğu anları sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı. Koch, paylaştığı videoda, “Kimin daha çok heyecan duyduğu konusunda emin değilim. Bir yıl sonrasında beni hatırlamasına sevindim” ifadelerini kullandı.

41 yaşındaki Astronot Christina Koch, yanındaki ekip arkadaşları İtalyan astronot Luca Parmitano ve Rus kozmonot Aleksander Skvortsov’u taşıyan Soyuz kapsülü ile 6 Şubat 2020’de Türkiye saatiyle 12.12’de paraşütle Kazakistan’ın Jezkazgan kenti yakınlarındaki bir meraya inmişti.

Koch, uzayda kaldığı süre boyunca 5 bin 248 kez yörüngede dolanmış ve 223 milyon kilometrelik yolculuk yapmıştır.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi