Van’da Afganlı bir mültecide koronavirüs şüphesi!

0

Van Özalp İlçe Devlet Hastanesi’nde Afganlı bir mültecide koronavirüs tespit edildiği iddia edildi. Hastaneye giriş ve çıkışlar kapatılırken, hastane içerisinde bulunan herkese maske dağıtıldı.


Olayla ilgili olarak resmi bir açıklama gelmedi fakat Wan Haber’in yaptığı habere göre;

Van İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre yapılan tetkikler sonucu hastada korona virüsüne rastlanmadığı, hastanın girbal enfeksiyona yakalandığı öğrenildi. Hasta ile ilgili tahlillerin tedbir amaçlı Ankara’ya gönderildiği ve sonuçların Cuma günü çıkacağı bilgisine ulaşıldı.”

Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Özalp Devlet Hastanesinde dün iddia edilen koronavirüs vakasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Hafif gribal enfeksoyunu şikayetiyle bir hastanın başvurduğunu, yapılan muayenelerde, corona virüsüne ait bir bulguya rastlanmadığı ifade eden Sünnetçioğlu, hastaya mevsimsel gribal enfeksiyon tedavisi uygulandığını belirtti. Sünnetçioğlu, “Yapılan muayenelerde coronavirüs’e ait bulgular bulunmasa da tedbir amaçlı olarak hastamızın tahlilleri alınarak Ankara’ya gönderildi. Tahlil sonuçları elimize ulaşır ulaşmaz sonuçlar hakkında kamuoyu bilgilendirilecektir. Bu hastamız dâhil olmak üzere kentte herhangi bir birim de karantinaya alınmış hastamız bulunmamaktadır” diye konuştu.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi