Vatandaş zor durumda: Pandemi Destek ve İhtiyaç Kredisi başvuruları reddedildi

0

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan 1.000 liralık “Pandemi Sosyal Destek” yardımının çıkmaması vatandaşlar tarafından sosyal medyada eleştirildi. Öte yandan kamu bankaları tarafından korona virüs salgını nedeniyle geliri 5 bin liranın altında olan başvuru yapmış herkesin alacağı duyurulan kredilerinde uzun süredir değerlendiriliyor denilerek sonuçlanmaması ya da reddedilmesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlar tarafından eleştirildi.


Korona virüs salgını nedeniyle Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ekonomi paketinde ilk olarak 100 milyar lira, sonrasında ise 200 milyar liralık bir destek yapıldığı açıklanmıştı.  Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara yapılan 1.000 liralık (bin TL) yardımlarında üçüncü fazına gelindi. Ancak başvuru yapan vatandaşlara red yanıt gelmesi ihtiyaç sahibi vatandaşları zor duruma soktu. Konu Sosyal medyada gündem oldu.

Bakan Albayrak duyurmuştu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Ekonomik İstikrar Kalkanı adımları kapsamında tüm kurumlarımızla, vatandaşımızın ihtiyaçlarına destek olmayı sürdürüyoruz. Bu kapsamda kamu bankalarımızla aylık 5 bin TL’nin altında geliri olan tüm vatandaşlarımız için Temel İhtiyaç Desteği’ni devreye aldık. Birlikte başaracağız.” ifadelerini kullanmıştı. Ancak başvuru yapan vatandaşlara red cevap gelmesi ya da başvurularının uzun süredir değerlendirmede olması dikkat çekti.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi