“Yasağı 14 gün uzatıp sürveyans yapılmalı, bu bizim son şansımız olacak”

0

Dr. Serdar Savaş, hafta sonu için getirilen sokağa çıkma yasağını hakkında, “14 gün uzatıp ve bu sırada sürveyans çalışmalarını, evlerde arama tarama test yapma çalışmalarını ciddiyetle uygulayacak organizasyon yapsınlar. Bu bizim son şansımız olacaktır.” dedi.


Korona virüsle en etkili mücadelenin kontrollü bir şekilde sokağa çıkma yasağı getirilmesinin olduğunu defalarca hatırlatan Dr. Serdar Savaş, korona virüsle mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından hafta sonu için 31 il için yapılan sokağa çıkma yasağını değerlendirdi. Kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı değerlendirme de Savaş, yasağın 14 daha uzatılması gerektiğini belirterek, bu süreçte sürveyans ve evlerde test yapma çalışmalarının uygulanması gerektiğini dile getirdi.

Serdar Savaş’ın ifadeleri şöyle:

“Birkaç saat önce sokağa çıkma yasağı ilan edildi ve bunun arkasından insanlarımız marketlerde, manavlarda, pazar yerlerinde ve fırınlarda bir araya geldiler. Fiziki mesafe kurallarına uymadan, çoğu maskesiz olarak. Şimdi evlerine döndüklerinde bu aldıkları mikropları birbirlerine daha fazla bulaştıracaklar. Saygıdeğer devlet büyükleri, sayın Bilim Kurulu Üyeleri, saygıdeğer Sağlık Bakanımız ve bütün karar vericiler lütfen bu sokağa çıkma yasağını 14 gün uzatıp ve bu sırada sürveyans çalışmalarını, evlerde arama tarama test yapma çalışmalarını ciddiyetle uygulayacak organizasyon yapsınlar. Bu bizim son şansımız olacaktır.”

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi