Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşi silahlı saldırıya uğradı!

0

Burdur’un Yeşilova ilçesi Belediye Başkanı CHP’li Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel, bugün sabaha doğru evlerinde silahlı saldırıya uğradı. Şenel ameliyattan çıkınca olay hakkında, “Bana arka arkaya beş kurşun sıktı. Ben yere düştüm. Eşime ilk kurşunu sıkınca, ‘yeter artık, tamam, mesaj anlaşıldı’ diye bağırdım.” dedi. 


Bugün sabah saatlerinde saldırıya uğrayan Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşi hemen hastaneye kaldırıldı. Hastanede ameliyata alınan başkan ve eşi ameliyattan çıkınca hastane odasında SÖZCÜ’den Saygı Öztürk’e açıklamalarda bulundu. Mümtaz Şenel, yaptığı açıklamalarda saldırganın gece saat 5:00 sularında evine geldiğini ve kendisini polis olarak tanıttığını, kapıyı açtıktan sonra ise kendisine beş kez ateş edildiğini, eşine gelen ilk kurşunda ise, “Yeter artık, tamam, mesaj anlaşıldı.” diyerek bağırdığını belirtti. Saldırganın bu cümlelerin ardından ise bahçe dışında bekleyen hazır otomobile binip kaçtığını söyledi.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz de ameliyat sırasında ve sonrasında Mümtaz Şenel ile eşini yalnız bırakmadı.

Saldırının nedeniyle ilgili de açıklamalarda bulunan Şenel, “Belediye encümenini toplayıp kaymakamlık yazısını da dikkate alarak otelin ruhsatını 10 gün önce iptal ettik. Otel kapalıydı. Bu yüzden saldırıya uğradım. Olayın bize göre başka bir nedeni yok.” dedi.

Ercengiz, olayla ilgili iki kişinin gözaltına alındığını belirtti.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi