Yılın ilk kadın cinayeti raporu: 27 kadın öldürüldü!

0

Yeni ilk kadın cinayeti raporu yayınlandı. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformunun yayınladığı rapora göre Ocak ayında 27 kadın cinayeti işlendi.


Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformunun yayınladığı raporda, 2020 yılının ilk ayında 27 kadın cinayeti işlenirken 7 kadının ölümünün hala şüphe taşıdığı belirtildi. Raporda 22 kadının neden öldürüldüğü tespit edilemediği ifade edilirken, 5 kadının boşanmak istemesi, barışma isteğini reddetmesi, arkadaşlık isteğini reddetmesi gibi bahanelerle öldürüldüğüne dikkat çekildi.

İşlenen 27 kadın cinayetinin 3’ünün failinin tespit edilemediği öğrenilirken, 7’si birlikte oldukları erkek, 5’i evli oldukları erkek, 5’i oğlu, 3’ü babası, 2’si eskiden evli olduğu erkek, 1’i akrabası ve 1’i de eskiden birlikte olduğu erkek tarafından işlendiğine belirtildi. Raporda, kadınların 18’inin evinde, 6’sının sokak ortasında, 1’inin arabada, 1’inin ise ıssız bir yerde öldürüldüğüne yer veriliyor.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi