Reklam

YKS’de 12’nci sınıfın ikinci döneminden soru sorulmayacak

0

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) 9, 10 ve 11’nci sınıf ile 12’nci sınıfın ilk döneminin müfredatının içeriklerinden soruların olacağını duyurdu.


Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç’ın YKS’nin iptal edildiğini açıklamasının ardından sınava girecek öğrenciler tarafından sınavın içeriği ve tarihi merak konusu oldu.

Reklam

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “YKS’ye hazırlanan öğrencilerimiz de rahat olsunlar. YÖK ve ÖSYM Başkanlığımız ile koordineli bir şekilde tüm önlemleri alıyoruz. Buna göre 12. sınıf öğrencilerimiz; 9., 10., 11.sınıf müfredatlarına ek olarak 12. sınıf derslerinin sadece birinci döneminden sorumlu olacaklar.” ifadelerini kullandı.

Sınav 20-21 Haziran’da

2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) 20-21 Haziran tarihlerinde yapılacak. Temel Yeterlik Testi (TYT) 20 Haziran, Alan Yeterlik Testleri (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) 21 Haziran tarihlerinde uygulanacaktır.

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi