YÖK: “Öğrencilere uzaktan eğitim için 6 GB ücretsiz internet verilecek.”

0

Yükseköğretim Kurulu(YÖK) Başkanı Yekta Saraç, kişisel sosyal medya hesabından üniversite öğrencilerine uzaktan eğitim için ders materyallerine yardımcı olmak amacıyla “YÖK Dersleri Platformu’nu” açtıklarını ve öğrencilerin kullanımı için 6 GB’lık internet vereceklerini açıkladı.


Korona virüs tehlikesi altında eğitim aksamakta ve uzaktan eğitim sistemiyle kurumlar aksayan eğitimi düzene koymaya çalışıyor. Uzaktan eğitim sisteminde de aksamalar yok değil, bazı öğrencilerin internet kotalarının yetersizliği uzaktan eğitimin önündeki en büyük engellerden biri. YÖK Başkanı Yekta Saraç, öğrencilerin internet kotası sorununa yönelik çalışmalar yapıldığını belirterek bu sorunlarının çözüldüğünü açıkladı. Öğrencilere “YÖK Ders Platformu” üzerinden verilecek dersler için 6 GB’lık internet kotası verileceğini duyuran Saraç, mobil operatörlere teşekkür etti.

“YÖK Ders Platformu” içerisinde online eğitim ve ders içeriği sağlayan üniversitelere bu linkten ulaşabilirsiniz: https://www.yok.gov.tr/DuyuruBelgeleri/Genel/2020/universitelerin_listesi_28042020.pdf

YÖK Başkanı Yekta Saraç’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamanın tamamı;

“Sevgili gençler, bildiğiniz üzere küresel Kovid-19 salgını nedeniyle evlerinizde kalıp uzaktan eğitim alırken, sizlere çeşitli dijital ders materyalleri ile destek olmak amacıyla yokdersleri.yok.gov.tr adresi üzerinden “YÖK Dersleri Platformunu” hizmete açtık.

Çok ilgi gören platformumuzdan yararlanma hususunda yaşadığınızı ilettiğiniz internet kotası sorununuza yönelik bir süreden beri mobil operatörlerle yürüttüğümüz çalışmalar olumlu şekilde sonuçlandı. Bu konuda sıkıntı yaşayan öğrencilerimize güzel bir haberimiz var.

Artık “YÖK Dersleri Platformu” sayfasında yer alan üniversitelerimize ait dijital ders içeriklerine, mobil operatörleriniz ile yapacağınız işlemler sonrasında hatlarınıza ücretsiz olarak tanımlanacak olan “6 GB’lık Uzaktan Eğitime Destek Kotası” kapsamında erişebileceksiniz.

Bütün mobil operatörler tarafından verilecek olan 6 GB’lık ücretsiz internet kullanımına “birçok üniversitemizin sağladığı ders içeriği ve online eğitimler” de dahil olacaktır. (Bu üniversitelerimiz: yok.gov.tr/DuyuruBelgeler)

Salgın sürecinde evlerinde uzaktan eğitim alan öğrencilerimize destek olmak amacıyla sağlanan 6 GB’lık ücretsiz internet hizmetinden dolayı ülkemizdeki bütün mobil operatörlere şahsım, öğrencilerimiz ve üniversitelerimiz adına teşekkür ederim.”

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi