Reklam

Ziraat Bankasının Pendik ve İzmit şubelerindeki iki personelinde korona testi pozitif çıktı

0

Ziraat Bankasının Pendik Dolayoba ve İzmit Bekirpaşa şubelerinde çalışan iki personelin korona virüs testi pozitif çıktığı öğrenildi. Bankanın bu şubeleri önlem olarak kapatılırken, personel ve aileleri karantinaya alındı.


Ziraat Bankasının Cihangir şubesinin ardından Pendik Dolayoba ve İzmit Bekirpaşa şubelerinde çalışan iki personelin korona virüs testi pozitif çıktı. Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, bir banka çalışanı, ”Gün boyu çok sayıda müşteri ile muhatap oluyoruz, para ve evrak alışverişi yapılıyor, risk altında çalışmaya devam ediyoruz. Diğer bankalar mesai saatlerini kısaltırken bizi düşünen yok. Kamu bankasında çalıştığımız için üvey evlat muamelesi görüyoruz.” diye konuştu.

Reklam

Özel bankalar 12.00-17.00 arası, kamu bankaları 09.00-17.00 arası çalışıyor
Türkiye Bankalar Birliği tarafından önceki gün yapılan açıklamada, korona virüsü salgını nedeniyle bankaların mesai saatlerini 12.00-17.00 arasına çekmesini tavsiye etmişti. Bunun üzerine Akbank, Garanti BBVA, Denizbank, Türk Ekonomi Bankası, Türkiye İş Bankası, QNB Finansbank ve Yapı Kredi Bankası, çalışma saatlerini 12.00-17.00 olarak değiştirdi.

Kamu Bankaları Ziraat, Halk ve Vakıflar Bankası personeli ise saatlerde değişiklik yapılmadığı içi 09.00-17.00 arasında çalışmaya devam ediyor. Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın aynı zamanda Türkiye Bankalar Birliği Başkanlığı görevini yürütüyor.

Reklam

Diğer haberler

Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi