Ziya Selçuk’tan ilkokul öğrencilerine “İçimdeki Okul Sesleri” kitabı

0

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ilköğretim öğrencileri için “İçimdeki Okul Sesleri” isimli bir kitap yazdı. Selçuk, kitapla ilgili olarak, “Çocukluğum ve öğrenciliğim el ele tutuştular bu yıl, sizin çocuklar için, bizim çocuklar için bir kitap yazdılar. 23 Nisan hediyesi olarak sıralarına bırakmaktı yazarken hayalim, öylesi olmadı. Dijital kitap olarak okuyacaklar. İlköğretim öğrencileri için Ziya Öğretmenlerinden İçimdeki Okul Sesleri… ” ifadelerini kullandı.


Milli Eğitim Bakanı (MEB) Prof. Dr. Ziya Selçuk, ilköğretim öğrencilerinin okuması için yazdığı kitabı kamuoyuyla paylaştı. Kişisel sosyal medya hesabı İnstagram üzerinden yaptığı paylaşımında Selçuk,  “Kendi çocukluğumuzu unuttuğumuzda anne baba değil yetiştiren, kendi öğrenciliğimizi unuttuğumuzda öğretmen değil öğreten olup çıkıyoruz. Şanslıyım ki ne çocukluğumu düşürdüm büyürken, ne öğrenciliğimi yitirdim okurken. Çocukluğum ve öğrenciliğim el ele tutuştular bu yıl, sizin çocuklar için, bizim çocuklar için bir kitap yazdılar. 23 Nisan hediyesi olarak sıralarına bırakmaktı yazarken hayalim, öylesi olmadı. Dijital kitap olarak okuyacaklar. İlköğretim öğrencileri için Ziya Öğretmenlerinden İçimdeki Okul Sesleri… Oralarda kaleminin arkasını kemiren, sürekli zıplayarak parmak kaldıran, derste arkadaşlarıyla konuşan, derse geç kalan, dersi kaynatmaya çalışan, derste uyuyan, acıkan, habire kalem açmak için kalkan, ödevini yapmayan, silgiyi kalemi evde unutan çocuklardan varsa bir göz atsın kitaba…? Benden çocuklara, içimdeki seslerden onların iç sesine, sevgiyle…” ifadelerini kullandı.

Selçuk’un kitabına ulaşmak için tıklayın.

Diğer haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sunduğumuz hizmeti geliştirmek amacıyla çerezlerden faydalanıyoruz. Daha fazla bilgi için kullanım sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz. Tamam Daha Fazla Bilgi